Ako začať s power jogou: 3 rýchle tipy

Chceš začať s power jogou a nevieš ako? Nedokážeš sa prinútiť, stále hľadáš vhodnú príležitosť, prípadne sa porovnávaš s ostatnými? Taktiež nevieš, aké lekcie sú pre Teba vhodné? Prinášam Ti tento článok – Ako začať s power jogou: 3 rýchle tipy.

Ako začať s power jogou: 3 rýchle tipy
1.tip: Nerozmýšľaj a začni hneď!

 Veľa krát zbytočne rozmýšľame nad všetkým, namiesto toho, aby sme spravili zmenu hneď. Hľadáme vhodný čas, vhodné prostredie. Čo keby sme si venovali aspoň 10 minút denne? Bez výhovoriek a odkladania? Niektoré cviky môžeš vykonávať aj pri varení, alebo večer pri televízii. Nemusíš cvičiť dve hodiny denne aby to malo zmysel. Stačí svoje zdravie posunúť na vyššiu priečku v živote,. Vtedy sa ráta každá minúta, ktorú venuješ sebe! 

 

ako_zacat_s_power_jogou_3_rychle_tipy

2. tip ako začať s power jogou: Neporovnávaj sa s ostatnými

Vnímaj svoje možnosti

Pozrieš si sociálne siete a zhodnotíš, že nikdy nedokážeš spraviť pozíciu stojky. Alebo si myslíš, že nie si dostatočne flexibilná. Alebo si myslíš, že nezvládneš rovnovážne pozície. Zhodnotíš, že Ty jogu cvičiť nemôžeš. Zhodnotíš, že joga je iba o ťažkých pozíciách. Čo keď Ti poviem, že každá pozícia v joge je ťažká? Každý, kto cvičí jogu začínal na pohľad s ľahkými pozíciami.  

Ak niekto zvládne ťažké pozície, je za tým veľmi veľa práce. Áno, niekto zvláda ťažšie pozície skôr ako iný, ale toto platí vo všetkom v živote. Neznamená, že ak sa naučíš písať neskôr ako Tvoji spolužiaci, že sa to nikdy nenaučíš. Naučíš, len možno trošku neskôr. To isté platí aj v joge. Čo je dôležité je vnímanie svojich možností.  Každá pozícia v joge má svoje čaro. Nemusíme sa tlačiť do ťažkých pozícií, len preto, že je to od nás očakávané. Nie je to očakávané. Len si myslíme, že je. Prestaň sa porovnávať s ďalšími ľuďmi a užívaj si cvičenie. Cvičenie prispôsobené Tvojim možnostiam.

Ak sa chceš naučiť cvičiť správne a efektívne, ponúkam Ti môj 7-dňový program power jogy zdarma. 

7-dňový program power jogy pre začiatočníkov, ktorý obsahuje 7 cvičebných videí, E-book: Ako začať s jogou a týždenné jogové plánovače. 

joga_na_uvolnenie_krcnej_chrbtice

Vyber si pre teba vhodné lekcie jogy

Správne cvičenie je najdôležitejšie

Ak začínaš s power jogou, určite si nájdi cvičenie pre začiatočníkov. Nájdi si jogu, kde budú pozície dostatočne vysvetlené a budeš si ich vedieť podľa svojich možnosti prispôsobiť. Ak podľa videa nerozumieš, ako máš cvičiť, hľadaj ďalej. Hľadaj inštruktora, ktorý bude Ti bude vyhovovať. Nevyhľadávaj lekcie pre pokročilých len preto, lebo sa chceš „zničiť“ a spáliť čo najviac kalórií. To nie je správny prístup k joge. Power joga je vždy efektívna, pokiaľ zvolíš takú, ktorá je vhodná pre Teba. 

Pre ďalšiu inšpiráciu ma môžeš sledovať na mojich sociálnych sieťach: 

Dúfam, že sa Ti tento článok páčil a motivoval Ťa.

Hodnotenie

(5 – najlepšie)

5/5

Autor článku: Erika Krasnecová

Dizajn bez názvu

Ahoj! Volám sa Erika a som certifikovaná inštruktorka power jogy. Odviedla som viac ako 800 lekcií v štúdiu. Pôsobím aj ako inštruktorka jogy v parku – Kultúrne leto Žilina, kedy počas celého leta zlepšujeme naše rána. 

Prečo som sa stala inštruktorkou? Aby som ľuďom ukázala, že cvičiť môže každý, podľa svojich možností. Chcem, aby všetci pochopili, že efektivita a správnosť cvičenia je najdôležitejšia. 

Vo voľnom čase sa venujem tvorbe zdravých receptov, rada fotím, tvorím e-booky a pripravujem jogové videá pre Vás! 

Poteším sa, ak sa aj Ty pridáš do našej komunity. 

 

Komentáre vypnuté.