Ovsené muffiny s čučoriedkami

Vláčne, chutné a jednoduché! Také sú tieto ovsené muffiny s čučoriedkami. Vhodné na rýchlu desiatu, prípadne raňajky, ak sa ponáhľate do práce. Určite si na nich pochutíte.

Ovsené muffiny s čučoriedkami - Recept

Ingrediencie na cca 9 ks

  • 2 vajíčka
  • 30 g ďatlového sirupu
  • 200 ml mlieka
  • 200 g ovsených vločiek
  • 40 g trstinového cukru
  • 1/2 balíčka kypriaceho prášku
  • 125g čučoriedok
Ovsené muffiny s čučoriedkami

Postup - Ovsené muffiny s čučoriedkami

Zmiešame/zmixujeme vajíčka s ďatlovým sirupom a mliekom. Ovsené vločky rozmixujeme v mixéri, prípadne môžete použiť ovsenú múku. Zmiešame ju s kypriacim práškom a cukrom. Následne spojíme sypké suroviny s tekutými a dobre premiešame. Na záver do cesta pridáme čučoriedky. Potom už len cesto rozdelíme do košíčkov a pečieme na 180 stupňoch približne 35 minút. Dobrú chuť!

Videorecept na youtube:

Ovsené muffiny s čučoriedkami

Pre ďalšiu inšpiráciu ma môžeš sledovať na mojich sociálnych sieťach: 

Autor článku: Erika Krasnecová

Dizajn bez názvu

Moje meno je Erika Krasnecová. Som certifikovaná inštruktorka power jogy a výživová poradkyňa. Mám odvedených viac ako 700 lekcií power jogy. Pôsobím aj ako inštruktorka jogy v parku – Kultúrne leto Žilina, kedy počas celého leta spoločne zlepšujeme naše rána.  

Venujem sa tvorbe zdravých receptov, rada fotím, tvorím e-booky a pripravujem videá – joga online. Všetko kreatívne je moja parketa. Milujem hudbu, hru na klavíri a rada trávim čas v prírode.

Prečo som sa stala inštruktorkou? Aby som ľuďom ukázala, že cvičiť môže každý, podľa svojich možností. Chcem, aby ľudia pochopili, že cvičenie je dôležité pre každého jedného z nás. 

Joga vo mne vyvoláva pocit šťastia a chcem toto šťastie rozdávať aj iným ľuďom. 

Ďalšie tipy na zdravé recepty

Pridať komentár