Nemusíš byť flexibilná, ak chceš cvičiť jogu

„Jogu nemôžem cvičiť, lebo nie som dostatočne flexibilná,“ povedala som si, keď som prvý krát počula o joge. Povedala si si to isté? Že joga nie je pre Teba, lebo sa nedokážeš dostatočne zohnúť alebo nespravíš ťažké pozície, ktoré vidíš na sociálnych sieťach? Čo ak ti poviem, že sa mýliš? Nemusíš byť flexibilná, ak chceš cvičiť jogu.

Nemusíš byť flexibilná, ak chceš cvičiť jogu.

nemusis_byt_flexibilna_ak_chces_cvicit_jogu

 Nedáš si nohu za hlavu, nespravíš rozštep (šnúru)? Nie si sama. Možno si myslíš že si, ale mýliš sa. Ja ich tiež nespravím.

Nohu za hlavu si vôbec nemusíš dávať a ani nemusíš spraviť rozštep, pretože zdravé prevedenie pozícií je dôležitejšie. Si prekvapená? Možno si hovoríš, že všetky ťažké pozície sú skvelé a chcela by si sa k nim dopracovať. Myslela som si to tiež. Predtým ako som sa začala vzdelávať som si myslela, že to, že nespravím rozštep je moja slabosť. Dnes po tejto pozícii absolútne netúžim a nepokúšam sa o ňu. 

Porovnávanie sa s ostatnými musí prestať

Každý z nás je iný. Niekto sa narodí s väčšou flexibilitou, alebo hypermobilitou, niekto s menšou flexibilitou. Je to úplne normálne! Nemôžeme byť predsa všetci rovnakí, to by nebola zábava! Avšak treba sa konečne prestať porovnávať. Ak na sociálnych sieťach vidíš pozície, ktoré vieš že nedokážeš, neznamená to, že nemôžeš cvičiť jogu! Každý máme svoju vlastnú cestu, dôležité je uvedomiť si, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita. Každú jednu pozíciu si musíš prispôsobiť podľa Tvojich možností a nájsť si cvičenie, ktoré ťa naučí hlavne cvičiť efektívne. Práve jogou si dokážeš vybudovať lepšiu ohybnosť. Budeš sa cítiť zdravšie a jednoducho lepšie. 

Ak sa chceš naučiť cvičiť správne a efektívne, ponúkam Ti môj 7-dňový program power jogy zdarma. 

7-dňový program power jogy pre začiatočníkov, ktorý obsahuje 7 cvičebných videí, E-book: Ako začať s jogou a týždenné jogové plánovače. 

nemusis_byt_flexibilna_ak_chces_cvicit_jogu

Pre ďalšiu inšpiráciu ma môžeš sledovať na mojich sociálnych sieťach: 

Dúfam, že sa Ti tento článok páčil a motivoval Ťa.

Hodnotenie

(5 – najlepšie)

5/5

Autor článku: Erika Krasnecová

Dizajn bez názvu

Ahoj! Volám sa Erika a som certifikovaná inštruktorka power jogy. Odviedla som viac ako 800 lekcií v štúdiu. Pôsobím aj ako inštruktorka jogy v parku – Kultúrne leto Žilina, kedy počas celého leta zlepšujeme naše rána. 

Prečo som sa stala inštruktorkou? Aby som ľuďom ukázala, že cvičiť môže každý, podľa svojich možností. Chcem, aby všetci pochopili, že efektivita a správnosť cvičenia je najdôležitejšia. 

Vo voľnom čase sa venujem tvorbe zdravých receptov, rada fotím, tvorím e-booky a pripravujem jogové videá pre Vás! 

Poteším sa, ak sa aj Ty pridáš do našej komunity. 

 

Komentáre vypnuté.