Chrumkavá oriešková granola

Nemáte ráno veľa času na prípravu raňajok alebo desiaty do práce? Máte radi oriešky a ovsené vločky? Chrumkavá oriešková granola je pre Vás výbornou voľbou. Môžete si ju pripraviť na niekoľko dní dopredu, pribalíte si už iba jogurt, ovocie a chutné raňajky sú na svete! Máte tým postarané o jedlo pre celú rodinu, ktoré Vám ráno v kuchyni nezaberie žiaden čas. Máme však iba jeden problém. Keď ju upečiete, bude Vám tak veľmi voňať celý dom, že možno neodoláte a zjete ju hneď. Preto odporúčam upiecť väčšie množstvo, aby Vám zostalo aj na ďalšie dni.  Granola je využiteľná aj ako zaujímavý darček, stačí keď ju zabalíte do sklenenej fľaše a každý sa jej určite poteší. Navyše, kto nemá rád aj sladké raňajky? Vyskúšať môžete aj Kokosovo-pomarančovú granolu, ktorá Vám domov prinesie vôňu exotiky. 

Recept na cca 600 g chrumkavej orieškovej granoly

Ingrediencie na granolu

  • 300 g ovsených vločiek
  • 100 g lieskových orechov
  • 70 g mandlí
  • 30 g chia semienok
  • 60 g trstinového cukru
  • 70 ml kokosového oleja
  • 50 ml javorového sirupu

Chrumkavá oriešková granola

Chrumkavá oriešková granola – Postup

V miske si zmiešame ovsené vločky, nasekané lieskové orechy, mandle, chia semienka a trstninový cukor. Na záver pridáme kokosový olej, javorový sirup a premiešame. Zmes uložíme na papierom vyložený plech a pečieme na 180 stupňoch približne 40 minút. Počas pečenia granolu premiešavame. Podávať môžeme s mliekom, jogurtom, čerstvým alebo sušeným ovocím ako rýchle raňajky alebo snack. Dúfam, že Vám moja chrumkavá oriešková granola bude chutiť! 

Ďalšie tipy na zdravé recepty

Do komentára mi môžeš napísať, akú granolu máš najradšej ty. Ak sa ti môj recept na granolu s orechami páči, môžeš ho ohodnotiť hviezdičkami. Ak recept vyskúšaš, môžeš ma označiť na FB alebo instagrame: @fitsomnou. 

Hodnotenie

(5 – najlepšie)

5/5

Autor článku: Erika Krasnecová

Kľúčové slová: žiadne

Pridať komentár